Yukarı Çık
Hakkımızda
En İyi Referans Üretkenliktir
1996 YILINDAN BERİ

Hakkımızda

Türk ve uluslar arası peluş ve muflon üreticileri arasında 5.000.000 metre yıllık peluş kumaş üretim kapasitesi ve geniş ürün yelpazesi ile AKER TEKSTIL önemli bir konuma sahiptir. 10.000 m2 kapalı alanda üretim yapan AKER TEKSTIL 1996 yılından beri TOPKAPI ISTANBUL’da ki fabrikasında faaliyet göstermektedir.


AKER TEKSTİL özel eğitilmiş personeli ile başta akrilik olmak üzere akrilik, polyester, yünlü, pamuklu hammaddeler ve bunların karışımlarını işleyerek değişik sektör ve pazarlarda giyim eşyası, imitasyon kürk, mont, astar, yakalık, muflon, oyuncak, boya ruloları, filtre ve çeşitli aksesuar olarak kullanılmak üzere farklı özelliklerde kumaşlar üretmektedir.


AKER TEKSTIL en son teknolojilerle donatılmış bilgisayar ve geniş makine parkuruyla yüksek kalite örme kumaş üretimi yapmaktadır.AKER TEKSTIL müşterilerine çok geniş ürün ve model seçenekleri sunmaktadır.AKER entegre tesislerinde düz, jakarlı, bukleli, kıvırcık ve snow-tops kumaşlar her türlü değişik model, renk, desen ve ağırlıklarda kısa sürede üretilebilmektedir.


Peluş üretimi yanında, 1999 yılında temelleri atılan ve 2 ton/gün kapasite ile üretime başlayan 2005 yılı başlarında 10ton/gün kapasiteye ulaşan Polipropilen BCF/CF/FDY iplik üretimi bulunmaktadır. İplik bölümü 1000 m2 kapalı alan içinde faaliyet göstermektedir. İplik üretiminin tamamı yei makineler ile 300D-2000D arası FDY(CF) düz iplik olarak ; 1000D-3000D arası BCF-Tekstüreli iplik olarak yapılabilmektedir.


2004 senesinde yapılan yeni yatırımla firma bünyesine dahil edilen 28 adet örme makinesi ile wellsoft (0 polyester ; 0 akrilik ; 0 pamuk) yüksek havlı iplikten peluş kumaş üretimi başlamıştır. Üretim 6/ton/gün kapasite ile devam etmektedir.


2008 yılında yapılan yeni bir yatırım dahilinde 10 adet çift beslemeli suprem örme makinesi ile günlük 10 ton akrilik,akrilik-polyester-akrilik-viskon, viskon karışımlı tüm ipliklerin süprem örme kumaşları üretilebilmektedir.


AKER TEKSTIL her zaman %100 müşteri memnuniyetini hedefler.Kullanılan tüm hammaddeler ISO 9000 ve TSE (Türk Standartları Enstitüsü) standartlarına uygundur. AKER TEKSTİL’in müşterilerinin hakları ve memnuniyetleri yine TSEK ve AQAP 120 standartları ile korunmakta ve garanti edilmektedir.

Aker Tekstil